Święty Mikołaj

Święty Mikołaj, znany już w III/IV wieku jest do dziś postacią szczególnie umiłowaną przez dzieci. To bardzo przyjazny dzieciom biskup z Miry, miasta w dzisiejszej Turcji. 6 grudnia 2018 r. przybył do uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu, przynosząc im słodycze. Najważniejsza była jego obecność i gorące serce. Dzieci tuliły się do niego, robiły sobie pamiątkowe zdjęcia, bawiły się razem, świętowały we wzajemnej radości.

Dzieci zaskoczyły Gościa, wręczając mu worek dobrych uczynków. Już sama myśl o jego przybyciu inspirowała je do szlachetnych czynów, w domu i szkole, by choć trochę upodobnić się do niego.

Innym wyrazem dobrych uczniowskich czynów była paczka, pod nazwą: "Mikołajowa akcja - męska skarpetka". Paczkę wypełniły skarpetki, które zostaną rozdane potrzebującym w schronisku św. brata Alberta we Wrocławiu.

Uczniowie "Dwudziestki" przygotowywali się do spotkania również konkursem "Portret Świętego Mikołaja - biskupa Miry". Wzięły w nim udział klasy pierwsze. Prac plastycznych było sporo, pięknych, kolorowych, typowo dziecięcych. Laureaci prac nagrodzonych otrzymali dyplomy z rąk Świętego Gościa.

Inicjatywą i organizacją święta Świętego Mikołaja zajęli się nauczyciele religii.