Koncert Kolęd i Pastorałek

18 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu odbył się III Koncert Kolęd i Pastorałek. Jego myślą przewodnią była "Śpiewająca audiencja u Mamy".

"Jest mi niezmiernie miło, że przybyliście do mnie, abyśmy razem mogli cieszyć się Bożym Narodzeniem - mówiła do zgromadzonych Maryja. Każda zima to czas, kiedy z wielkim wzruszeniem wspominamy razem z Józefem cud narodzin Jezusa. Lubię przeglądać album ze zdjęciami, spoglądając ku ziemi radującej się z przyjścia Dzieciątka Jezus na świat. Dziś znów przeglądam album i nucę z Wami kolędy".

Kolędowali więc razem, Matka Boża i szkolni artyści z klas 1-3. Były utwory solowe i zespołowe, a także chóralne, śpiewane przez szkolny Chór "Dwudziestki". W trakcie rozśpiewanej audiencji u Mamy pojawiły się aniołki z nieba, roztańczone trzecioklasistki.

Radosne śpiewanie obudziło Dzieciątko Jezus, które zaznaczyło swoją obecność głośnym płaczem. Na szczęście znalazła się i kolęda kołysanka, która pomogła Mu powtórnie zasnąć. Przy okazji zasnęła również połowa widowni. Wtem Maryja wezwała swoich specjalistów od budzenia, czyli aniołki z dzwoneczkami. Z odsieczą przybył też św. Józef i z aniołkami porwali uczestników audiencji do dalszego śpiewania.

W wesołym i pobożnym klimacie zakończyło się kolędowanie w SP20, a historia o Bożym Narodzeniu trwa. I Pan Jezus rodzi się nieustannie w sercach ludzkich. Nieśmy tę radosną nowinę w świat!

Program i przebieg koncertu przygotowali i zrealizowali nauczyciele religii, chóru i muzyki oraz wychowawcy świetlicy.